Jak można zwiększyć libido?

Jak można zwiększyć libido?

Libido daje wiele do życzenia? Dowiedz się jak je zwiększyć!

Nie da się ukryć, że libido wielu osób pozostawia wiele do życzenia. W takiej sytuacji zastanawiamy się jak je dokładnie zwiększyć? Czasem dla samej poprawy libido wystarczy jedna lampka wina czy też seksowna bielizna, które bardzo skutecznie oddziałują na wszelkie zmysły. Jednak niskie libido także może być spowodowane trybem życia dosyć nieregularnym. Należy wtedy wprowadzić zmiany poważniejsze do naszego rozkładu dnia. W jaki sposób? Na pewno powinniśmy przeznaczyć więcej czasu na sen. Możemy także wypróbować inne sposoby na zwiększenie libido. Gdy zastanawiamy się jak zwiększyć swoje libido, to na pewno powinniśmy sobie zdawać sprawę, że przerwa dłuższa w seksualnych kontaktach czy też przeżywaniu orgazmu sprawia, że nam wygasa na ochota na seks. Co więcej libido uśpione jest bardzo trudno obudzić. Do tego nie wystarczy już seksowna bielizna, perfumy najnowsze czy też szampan z truskawkami. Najczęściej libido jest bardzo kapryśne oraz bardzo wymagające. Aby się cieszyło dobrą kondycją, nieustannie należy je podsycać. Nie ma w ogóle znaczenia czy jesteśmy w związku trwałym czy też zasililiśmy właśnie szeregi singli.

A czym jest właściwie libido?

Libido, a więc seksualny popęd, to nic innego jak inaczej potrzeba podejmowania seksualnej aktywności. U każdego z człowieka jest inna i nie ma tak naprawdę wytycznych odgórnych, które by mówiły, kiedy nasze libido jest wystarczającego, a kiedy na pewno nie. Na pewno decydujące są nasze odczucia własne. Jeśli libido niskie czy też jego brak nie przeszkadza nam, to wszystko jest absolutnie w porządku. Istnieją tak naprawdę osoby, które tak naprawdę w ogóle nie odczuwają u siebie płciowego popędu. Osoby te nazywa się aseksualnymi. Problem się zaczyna wówczas, gdy prowadziliśmy dotąd udane seksualne życie, ale nagle, z przyczyn niewiadomych, zaczęliśmy odczuwać brak potrzeb jakichkolwiek w tejże strefie. To wtedy właśnie najczęściej poszukujemy sposobów na rozbudzenie ponowne w sobie jakiegoś pożądania.

A od czego jest zależne libido?

Na sam poziom libido wpływ mają przede wszystkim czynniki psychiczne, hormony, wiek oraz czynniki społeczne. Stężenie nieprawidłowe płciowych hormonów, stres, nieregularny tryb życia czy też używki – to właśnie wszystko mieć może jakiś wpływ negatywny na pożądanie odczuwalne. Libido w zasadzie osłabić może niemal wszystko. Od bezsenności, problemów w pracy, przez niestrawność długotrwałą czy też aż po samą zmianę pogody. Najczęściej to właśnie seksualny popęd u kobiet się obniża w okresie przechodzenia menopauzy. Dochodzi przecież wówczas do zaburzenia tak zwanej równowagi hormonów. Także libido jest dużo mniejsze, gdy w organizmie u kobiety jest zbyt dużo prolaktyny. Chodzi o wysokie stężenie tego właśnie hormonu. Najczęściej występuje u matek. Chodzi o to, aby nie doszło zbyt szybko do ciąży kolejnej. Czynnikiem istotnym, który wpływa na sam wzrost prolaktyny jest także stres przewlekły. U mężczyzn zaś libido się zmniejsza po czterdziestym piątym roku życia. Jest to moment gdy spada gwałtownie produkcja hormonu testosteronu. Spadek libido u mężczyzn nie jest zbyt miłym przeżyciem. Raczej dla większości mężczyzn jest to krępujące oraz wymaga wielu przemyśleń. Tak naprawdę, to nie ma co się zamartwiać. Wystarczy bowiem udać się ze swoim problemem do właściwego lekarza. Może to być zwyczajny lekarz rodzinny czy też bardziej konkretny specjalista jak urolog czy też seksuolog. Wybór należy do nas. Ważne, aby nie zostawać ze swoim problemem sami. Warto także podzielić się swoim problemem ze swoją „drugą połówką”. Partnerka nasza na pewno nas zrozumie i pomoże nam uporać się z naszym jakże poważnym problemem. Pamiętajmy, że jej także to dotyczy. Problem należy do obojga osób w związku. Jest to wspólny problem, z którym musimy walczyć. Nie można się jemu poddawać, ponieważ przegramy i nie będzie to wyrównana walka. Oj co to to nie. Musimy mieć to dokładnie na uwadze. Pamiętajmy.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/